Nagrobki z Piaskowca

Nagrobki z Piaskowca a ich trwałość

Piaskowiec do produkcji nagrobków jest wykorzystywany od tysięcy lat. Najlepszym przykładem będą nagrobki na warszawskich Powązkach czy krakowskim cmentarzu Rakowickim. Solidność piaskowca jest nieoceniona, szczególnie w polskich warunkach atmosferycznych.

Jakich piaskowców używamy do naszych nagrobków

Wykorzystujemy przede wszystkim polskie piaskowce w kolorze jasnym i czerwonym. Do produkcji nagrobków wykorzystujemy również piaskowce indyjskie o bardzo mocnej i różnorodnej kolorystyce, a także piaskowce hiszpańskie i wiele innych.

Nagrobek z piaskowca, jego tworzenie

Większość naszych nagrobków jest bardzo pracochłonna co przekłada się na dłuższy czas jego tworzenia. Do produkcji nagrobków z piaskowca wykorzystujemy niestandardowe grubości płyt w porównaniu do nagrobków z granitu, gdzie standardem jest 5,6 cm. Spowodowane jest to kwestiami technicznymi i wizualnymi przede wszystkim. Elementy nagrobków z piaskowca znacznie lepiej prezentują się w grubościach 8, 10 cm bądź większych.

Czemu warto wybrać nagrobek z piaskowca

Ponieważ piaskowiec jest wyjątkowo pięknym i trwałym kamieniem. Wraz z upływem lat starzeje się i nabiera patyny, co jest alegorią przemijania człowieka.